Kodėl verta atsinaujinti savo įmonės internetinę svetainę?

Jūs esate žmogus, kuris įkūrėte nuosavą verslą prieš daugiau nei 5 metus ir tuo pačiu metu susikūrėte įmonės internetinę svetainę, su kuria lyg šiol nieko nedarėte?

Tuomet šis straipsnis yra būtent Jums, kadangi čia sužinosite svarbiausias priežastis kodėl Jūs turėtumėte pagalvoti apie galimą internetinės svetainės atnaujinimą ir kodėl Jūsų dabartinė internetinė svetainė nebeatneša jokios realios naudos verslui.

Turbūt niekam ne paslaptis, kad bėgant laikui, keičiasi ir viskas aplink mus: naujų automobilių modelių išvaizdos, rūbų tendencijos, architektūros stilius ir netgi internetinių svetainių dizainas, struktūra bei funkcionalumas. Keičiantis šiems dalykams šiuolaikiniai žmonės prie to pripranta ir visiškai logiška, kad seni ir nebemadingi dalykai jų nebetraukia.

Ar mes su tuo galime kažką padaryti? Turbūt, kad ne. Todėl grįžtant prie straipsnio temos dabar turėtų būti šiek tiek aiškiau, kodėl Jūsų įmonei laikas atsinaujinti savo internetinę svetainę.

Senas ir nuobodus internetinės svetainės dizainas jau seniai nebetraukia šiuolaikiškų klientų

Vis daugiau įmonių tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje išleidžia milžiniškus pinigus naujoms internetinėms svetainėms, kurios būtų įdomios, tvarkingos ir traukiančios akį. Šiuolaikinis internetinių svetainių lankytojas mėgsta, kai jo akis patraukia įdomios puslapio iliustracijos, judantys tekstai ir labai tiksliai suderintos svetainės spalvos.

Ilgti tekstai, nuobodus internetinės svetainės turinys, puslapio šonuose esančios reklamos, kurios nuolat keičiasi, nors yra visiškai nesusijusios su produktu ar paslauga tos svetainės, kurioje mes lankomės. Taip, visa tai buvo labai įdomu ir madinga prieš 5 – 10 ar dar daugiau metų. Klientas, apsilankantis tokioje svetainėje negauna gero pirmojo įspūdžio ir didelė tikimybė, kad Jūs prarandate potencialų klientą.

Jeigu Jūsų turima internetinė svetainė yra būtent tokia, pats laikas atsinaujinti!

Jūsų internetinė svetainė gali būti nepritaikyta naudojimui mobiliuosiuose įrenginiuose.

Jeigu Jūsų internetinė svetainė yra sukurta seniau nei prieš 5 metus, tuomet yra didelė tikimybė, kad žmogus, kuris nori aplankyti Jūsų svetainę pasinaudodamas mobiliuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu to padaryti kokybiškai negali, nes internetinė svetainė nėra pritaikyta tokiems ekranams. O kas nori naudotis tuo, kas yra nepatogu ir nekomfortiška?

Štai dar viena priežastis kodėl Jūs ką tik galėjote prarasti dar vieną potencialų klientą. Norint to išvengti, laikas imtis pokyčių.

Internetinės svetainės pateikimo struktūra – gali būti sunkiai suprantama ir klaidinanti.

Labai dažnai pasitaiko tokių situacijų, kai įmonių vadovas arba už internetinės svetainės turinį atsakingas asmuo nori joje pateikti kuo daugiau tekstinės informacijos, nes manoma, jog tuomet klientas gaus visą reikiamą informaciją ir jam nebekils jokių papildomų klausimų. Toks informacijos talpinimas į internetines svetaines būdavo labai populiarus ankstesniais laikais, kai prioritetas būdavo teikiamas klausimui ne “Kaip pateikti suprantamai”, o “Kiek daug galima sutalpinti”.

Deja, šiomis dienomis tokios struktūros svetainės yra pasmerktos žlugimui arba visiškai neefektyviam egzistavimui.

Jūsų svetainė privalo klientams pateikti pagrindines Jūsų idėjas, pagrindines Jūsų mintis ir paslaugas, kurias Jūs galėtumėte suteikti apsilankiusiam klientui internetinėje svetainėje. Struktūra turi būti aiškiai išdėstyta, kad klientas pamatęs vieną ar kitą pasirinkimo galimybę žinotų, kad ten tikrai ras atsakymą į sau rūpimą klausimą, o ne į dar vieną knygos skyrių, kuris švaistys brangų Jūsų kliento laiką.

Internetinės svetainės dizainas gali būti neprisitaikantis (ang. “Responsive design”) prie skirtingų ekranų.

Šiomis dienomis parduotuvių lentynos ar elektroninės parduotuvės yra perpildytos skirtingo dydžio kompiuterių ekranais. Vieni jie didesni, kiti mažesni. Kiekvienas žmogus gali išsirinkti tokio dydžio, kokio jis tik geidžia ar leidžia jo pajamos. Bet Jūsų sena internetinė svetainė gali būti visiškai nepritaikyta tokiems pokyčiams. Vieniems ji gali atrodyti tvarkingai sudėliota ir graži, kitiems – nepatenkinamos išvaizdos, nes nuotraukos persipina viena per kitą, tekstai išsibarsto netvarkingai.

Netolimoje praeityje, kai būdavo kuriamos internetinės svetainės, jų dizainas būdavo pritaikomas tik vienam standartiniam dydžiui, nes praktiškai visi turėdavo vieno dydžio kompiuterio ekranus, tiesiog kitokių nebūdavo. Todėl jeigu Jūsų internetinė svetainė niekada taip ir nebuvo atnaujinta, tai didelė tikimybė, kad ji sunkiai prisitaiko prie šių dienų skirtingų monitorių dydžių. O tai dar viena priežastis kodėl prarandate potencialius klientus.

Atsinaujinę savo įmonės internetinę svetainę Jūs tapsite konkurencingesni, patrauklesni savo klientams ir padarę gerą pirmąjį įspūdį padidinsite tikimybę, kad klientas norės pirkti prekę ar paslaugą būtent iš Jūsų, o ne Jūsų konkurentų.

“Laikas žengti žingsnį pirmyn!”

Norite sužinoti kodėl Jūsų konkurentams sekasi geriau Internetinėje erdvėje? Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai ir mes atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus

Meniu